Suplementy diety – dlaczego warto je stosować?

Nowoczesne, szybkie życie sprawia, że nie zawsze mamy możliwość zaspokojenia wszystkich potrzeb organizmu, jeśli chodzi o substancje odżywcze. Suplementy diety mają za zadanie eliminowanie ewentualnych niedoborów, oraz dostarczanie tych substancji, które mogą mieć pozytywny wpływ na stan organizmu.

Najpopularniejsze substancje, które uzupełniamy przyjmując suplementy diety, to między innymi:

Magnez – do jego niedoboru dochodzi, gdy w naszej diecie jest zbyt mało warzyw i owoców. Pierwszym objawem niedoboru magnezu w organizmie, są skurcze powiek.

Odżywki przedtreningowe i inne substancje pobudzające – nie jest nam niezbędna do życia, ale poprawia samopoczucie i pozwala na pracę lub trening w skupieniu. Wiele osób wybiera także suplementy diety z żeń-szeniem o podobnym działaniu.

Antyoksydanty – to związki, które znajdziemy w warzywach o intensywnych barwach oraz owocach. Suplementy diety zawierające antyoksydanty, wpływają na łatwiejsze zachowanie młodości, prawidłowego wzroku oraz zdrowej skóry.

Kwasy omega-3-6-9 i zdrowe tłuszcze zwierzęce – to kolejny składnik, którego zbyt często brakuje w naszej codziennej diecie. Suplementy diety uzupełniają niedobór kwasów omega-3, oleju z rekina czy tranu, które pełnią wiele ważnych funkcji w organizmie.

Witaminy i minerały – podstawą zdrowia organizmu, jest zaspokojenie zapotrzebowania na podstawowe mikroskładniki, dzięki którym, możliwe jest zachodzenie w organizmie różnych procesów. Z tego powodu, tak wiele osób sięga po preparaty multiwitaminowe.